czwartek, 8 marca 2012

"Nawet najmniejsza pomoc jest lepsza od wielkiego współczucia"


Gorąco prosimy o Waszą pomoc dla naszego synka!

U Aleksandra w połowie listopada 2010 roku, w wieku zaledwie 12 miesięcy, wykryto nowotwór mózgu oraz związaną najprawdopodobniej z guzem padaczkę. Po długich bojach i wielu tygodniach życia w szpitalach maleństwo przeszło długą i niebezpieczną operacją usunięcia guza okolicy czołowo-ciemieniowej przystrzałkowej. Szczęście w nieszczęściu - nowotwór okazał się być niezłośliwym Gwiaździakiem włosianokomórkowym (Astrocytoma pilocyticum WHO G1).
Niestety po 9 miesiącach od operacji badania kontrolne wykazały wznowę guza i konieczna była ponowna operacja. Skomplikowany zabieg dał nam znów nadzieję na wyleczenie naszego synka. Obecnie Aleksander jest znów w domu, pod ścisłą kontrolą lekarzy specjalistów. Stan małego jest stabilny, a Instytut Pomnik - „Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie (gdzie przeprowadzono operacje) wyznacza nam coroczne kontrolne badania rezonansem magnetycznym.

W tej chwili najpoważniejszą konsekwencją guza oraz samych zabiegów operacyjnych jest połowiczny niedowład prawostronny obu kończyn - konieczne są: długotrwałe leczenie przeciwpadaczkowe oraz specjalistyczna rehabilitacja neurologiczna, która umożliwi naszej pociesze normalną naukę chodzenia, chwytania oraz w przyszłości m.in. mówienia. Niestety Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje jedynie niewielką ilość godzin takich zajęć rehabilitacyjnych, a potrzeba ich znacznie więcej.
Aleksander dobrze reaguje na dotychczasową rehabilitację i robi postępy. Mamy nadzieję, że uda się zrobić wszystko aby zminimalizować skutki tej choroby.

Jeżeli masz ochotę wziąć czynny udział w rehabilitacji ALUSIA przekaż mu swój 1% podatku:

KRS: 0000037904
cel szczegółowy 1%: 14962 Walerowicz Aleksander

lub wpłać darowiznę na konto fundacji:
(konieczne jest w tytule przelewu wyszczególnienie numeru i nazwiska podopiecznego)

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

Bank Pekao S.A. I O/Warszawa
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
lub
Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

tytułem: 14962 Walerowicz Aleksander Sławomir darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Wszystkie informacje na temat udzielenia nam pomocy mieszczą się na stronie: http://www.dzieciom.pl/14962


Rodzice Alusia
Anna i Sławomir Walerowiczowie


1 komentarz:

  1. Witam serdecznie. Niestety mój 1 % poleciał już gdzie indziej, ale gdyby Państwo mieli możliwość utworzenia dla synusia aukcji charytatywnych na allegro to bardzo chętnie będę Was wspierać za ich pośrednictwem. Pozdrawiam i życzę dużo sił.

    OdpowiedzUsuń