poniedziałek, 28 maja 2012

Żegnaj Tobiaszku...

"GDY ZIEMIA TRACI DZIECKO, NIEBO ZYSKUJE ANIOŁA"

Kolejna tragiczna wiadomość... Kolejne dzieciątko dołączyło do grona Aniołów...


27 maja o godz. 17.50, po trzynastej probie reanimacji zmarł Tobiaszek Jasiński- mały wielki Wojownik, który od wielu miesięcy walczył z białaczką. 

Pogrzeb Tobiaszka odbędzie się w najbliższą sobotę, 2 czerwca, o godz. 13 w Polańczyku.

Śpij spokojnie, nasz mały wielki Bohaterze... [*]

Rafale, Paulino, łączymy się z Wami w bólu...

Kochani, w związku z tym, że część z Was ma problemy z wejściem na blog Tobiaszka, zamieszczam poniżej 3 ostatnie wpisy dotyczące pogrzebu.

Tata Tobiaszka napisał:


Stan Tobiaszka pogarszał się z godziny na godzinę. Był w śpiączce. Już nie był świadomy co się dzieje. Na intensywna terapię wywieziono go po cichutku… prawie nikt na oddziale się nie zorientował. Na OIOMie prawie od razu zaczęły się kłopoty. Akcja serca zatrzymywała się co 10 min. Tobiaszka reanimowano 13 razy…

Podczas trzynastej próby nie wrócił. Była 17.50.

Cały czas pozwolono nam stać obok. Patrzyliśmy jak umiera nasze dziecko. Ostatni raz całowaliśmy go 10 minut przed śmiercią.

....


Drodzy Przyjaciele Tobiaszka!

Ostatni raz będziecie mogli go zobaczyć w Dzień Dziecka. Być może wielu z Was nigdy go nie widziało wcześniej? Może to być pierwszy i ostatni…Przyjedźcie na pogrzeb naszego najukochańszego synka. Jeśli będzie ktoś z daleka, proszę o kontakt, pomożemy w znalezieniu noclegu – w Polańczyku to nie będzie trudne… można to zrobić samodzielnie zerkając do internetu. Byście mogli przyjechać licznie pogrzeb będzie w weekend.Piątek, 1 czerwca – przywiezienie małego ciałka kochanego Tobiaszka – Dzień Dziecka – do kaplicy na cmentarzu w Polańczyku


Sobota, 2 czerwca o godz.13.00 – uroczystości pogrzebowe


....

Tobiasz spocznie na cmentarzu w Polańczyku. Pośród drzew, których szum kołysał go do snu… Nad Soliną, którą uwielbiał… Blisko gór, które zdobywał wielokrotnie w swoim krótkim życiu… Będzie słuchał okrzyków i śpiewu kibiców, bo cmentarz jest obok boiska, gdzie chodziliśmy razem na mecze… Będzie blisko nas… zawsze.


Otrzymałem dziesiątki telefonów i SMSów z Polańczyka. Wszyscy sąsiedzi posiadający kwatery dla turystów, udostępniają swoje pokoje dla osób przyjeżdżających na pogrzeb małego bohatera.

DLATEGO PROSZĘ: Jeśli ktoś z Was wybiera się na Dzień Dziecka do Tobiaszka proszę się nie krępować i ZOSTAĆ NA NOC, by być dłużej w miejscu gdzie Tobiaszek żył… by pójść na spacer ulubionymi jego ścieżkami, poczuć zapach trawy na jego podwórku…

POZWÓLCIE PODZIĘKOWAĆ: Po pogrzebie nie będzie tradycyjnego obiadu. Wszystkich zapraszamy na salę do naszej Świetlicy w Polańczyku, obok kościoła, na bigos, kawę i herbatę… W rodzinnej, przyjaznej atmosferze. Chcemy Was zobaczyć, uściskać… podziękować… Chociaż przegraliśmy najważniejszą walkę w naszym życiu, zyskaliśmy Przyjaciół. Przyjaciół Tobiaszka.sprawie noclegów można wcześniej zadzwonić by zarezerwować odpowiednie pokoje. KONTAKT DO OSOBY ZAJMUJĄCEJ SIĘ NOCLEGAMI W NASZYM IMIENIU:

ULA: 505 22 66 56


tobiaszek.sos.pl
12 komentarzy:

 1. Maleństwo kochane... [*]

  Wyrazy najszczerszego współczucia dla rodziny Tobiaszka..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to smutne:( szczere kondolencje dla Rodziców i rodziny małego Aniołka.

   Usuń
 2. Tobiaszku...serce pęka....Pan Bóg znowu się pomylił :(

  OdpowiedzUsuń
 3. kochani rodzice Tobiaszka lacze sie z Wami z bolu...sama przezywam ciezkie chwile w swoim zyciu i wiem co znaczy bol,kiedy odchodzi ktos kogo kocha sie miloscia szczera i bezwarunkowa :-(

  OdpowiedzUsuń
 4. jakie to niesprawiedliwe..śliczny, kochany chłopczyk..wyrazy współczucia dla rodziców...

  OdpowiedzUsuń
 5. Spoczywaj w Bogu mały, śliczny Aniołku

  OdpowiedzUsuń
 6. Spoczywaj w spokoju mała ANIOŁKU wyrazy współczucia dla rodziców

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie teraz w tej minucie przeczytałam o przegranej walce Wojownika Jest mi tak okrutnie mocno przykro (łzy same mi płyną z oczu a moj synek się pyta "mamo co się stało" Spoczywaj kochany maleńki Aniołeczku w spokoju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Niedawno byłam w Polańczyku.Pierwsze co zrobiłam, z rodziną odwiedziłam grób Tobiaszka, córka zapaliła znicz.Kiedyś, jakies 2 lata temu wynajmowaliśmy u państwa pokój, Marysia bawiła się z Tobiaszkiem. Byliśmy i jesteśmy całym sercem z Wami.A Tobiaszek pozostanie w nim przez długi czas.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wyrazy współczucia dla tak spaniałych rodziców ...śpij kochany Aniołku i czowaj nad swoimi bliskimi..

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo Ci współczuję :( Też musiałam zorganizować kiedyś mojemu małemu bratu pogrzeb we Wrocławiu i myślałam, że tego nie udźwignę :( :( :( Pomogły mi artykuły na tej stronie http://www.styx.pl/ dzięki której dowiedziałam się jaką muzykę wybrać, jaką trumnę, etc. Jakoś łatwiej to wszystko ogarnęłam wtedy... To straszne, gdy małe dzieci umierają...

  OdpowiedzUsuń