wtorek, 19 marca 2013

Walczymy o życie Alicji!


Alicja Kosmala urodziła się 4 czerwca 2008 roku. Jest bardzo wesołą i otwartą na ludzi 4,5 letnią dziewczynką. Wolny czas spędza układając puzzle i grając w gry edukacyjne. Niestety, beztroskie dzieciństwo przerwała ciężka choroba nowotworowa.

W styczniu 2012 roku u Alusi wykryto neuroblastomę IV stopnia- guz śródpiersia tylnego, penetrujący do kanału kręgowego i tworzący przerzuty do szpiku, płuc, opłucnej, kości i OUN. Cały świat Alicji i jej rodziny runął niczym domek z kart, zaburzając dotychczasowe życie. Rozpoczęła się dramatyczna walka o życie dziewczynki.


Alicja choć tak mała, przeszła już 12 cykli chemioterapii, operacyjne wycięcie guza, a także autologiczny przeszczep szpiku kostnego. Jest już także po naświetlaniach. Po badaniach kontrolnych rodzice dowiedzieli się, że pomimo tak agresywnego leczenia nie udało się osiągnąć całkowitej remisji- nadal widoczne są komórki nowotworowe w kościach. W chwili obecnej Alicja zażywa Roaccutane (tabletki), który ma za zadanie utrzymać osiągniętą (niestety niepełną) remisję choroby. Ma również powstrzymywać tworzenie się nowych komórek nowotworowych i ich rozsiew w organizmie.


Ostatnią nadzieją dla Alicji jest leczenie w zagranicznej klinice przeciwciałami antyGD2. Jest to tzw. leczenie choroby resztkowej, które ma na celu zapobiegnięcie nawrotowi choroby. Terapia jest bardzo kosztowna i nie jest refundowana przez NFZ. Jej koszt to ponad 120 tysięcy euro. Kwota ta jest nieosiągalna dla rodziców Alicji, dlatego proszą ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe. Dla Alusi każda złotówka jest na wagę złota. 


Alicja jest podopieczną Fundacji "Iskierka".


Darowizny na leczenie można przekazywać na konto:

 Fundacja Iskierka na rzecz dzieci z chorobą nowotworową 
 ul. Daimlera 2, 02-460 Warszawa 
 ING Bank Śląski 
 nr konta: 
 35 1050 0099 6781 1000 1000 0249 
 Koniecznie z dopiskiem: Alicja Kosmala Aby przekazać 1% podatku na leczenie Alicji w odpowiednich rubrykach PIT należy wpisać:

Numer KRS: 0000248546
Cel szczegółowy 1%: Alicja Kosmala

Aktualne informacje o Alicji znajdziesz na blogu: 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz