poniedziałek, 24 października 2011

Walczymy o życie Oliwierka!
Oliwier ma 4,5 roku. W sierpniu 2010 roku rozpoznano u niego jeden z najcięższych nowotworów złośliwych u dzieci – Neuroblastoma stopień IV z niekorzystną amplifikacją N-MYC+ z przerzutami do węzłów chłonnych i szpiku kostnego. Przy postawieniu diagnozy lekarze poinformowali nas o 10 % szans na przeżycie naszego syna. Oliwier spędził w klinice prawie 8 miesięcy,  przeszedł ciężką chemioterapię, operację usunięcia częściowo guza- listopad 2010 roku, autoprzeszczep szpiku kostnego – grudzień 2010 roku, radioterapię w kwietniu tego roku. Obecnie zakończył 6. cykl chemioterapii podtrzymującej w tabletkach i na tym leczenie w Polsce się kończy.
Przebywając wiele dni w Klinice poznaliśmy wspaniałych rodziców i niesamowite dzieci, z którymi bardzo się związaliśmy, przeżywając wspólnie każdą najmniejszą radość oraz największe cierpienie. W nierównej walce z nowotworem przegrało wiele znanych nam dzieci. Spowodowani takimi doświadczeniami zaczęliśmy szukać informacji na temat naszego wroga – nowotworu. Dotarliśmy na forach do rodziców z całej Polski, gdzie wymieniamy się informacjami i doświadczeniami związanymi z leczeniem.
Po wielu przejściach i ogromnym wsparciu Ludzi serca udało nam się nawiązać kontakt z Kliniką w Greifsland (Niemcy),  gdzie prof. Lade zaproponował kontynuację leczenia opiewającą na kwotę 80 tyś Euro. Zwróciliśmy się z wnioskiem do NFZ o dofinansowanie kosztów leczenia, obecnie czekamy na decyzję. Krajowy konsultant J.Kowalczyk z Lublina niestety rozwiał nasze nadzieje co do powyższego. Przewidując odmowną decyzje NFZ po kolejnej konsultacji z koordynatorem z dziedziny Neuroblastomy, wiemy, iż musimy pilnie zbierać sami fundusze na leczenie. Metoda stosowana w niemieckiej klinice zwiększa o 20 % szanse Oliwiera na przeżycie. Jako rodzice mamy obowiązek walczyć o każdy dodatkowy procent szans dla naszego synka.
Jeśli chcą Państwo wesprzeć Oliwiera w walce z tą chorobą, możecie uczynić to wpłacając dowolną kwotę na konto fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” z dopiskiem dla Oliwiera Przybek. Pieniądze, które zostaną zebrane na tym koncie fundacja w całości przekaże na leczenie Oliwiera w klinice w Greifsland.
Z góry dziękujemy za każdą złotówkę!
Rodzice Oliwiera

Fundacja "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową"
ul. O. Bujwida 42
50-368 Wrocław


Numer konta:
11 1160 2202 0000 0001 0214 2867

tytułem wpłaty:
"Dla Oliwiera Przybek"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz