czwartek, 7 czerwca 2012

Walka o godność... "Moja mama nie jest nierobem!"PROTEST

08.06.2012 godz. 12.00

PRZED KANCELARIĄ PREZESA RADY MINISTRÓW

WARSZAWA,  AL. UJAZDOWSKIE 1/3


Niemoc czy może niechęć naszego rządu do poprawy losu osób niepełnosprawnych , brak rozwiazań umożliwiajacych poprawę bytu tych najbardziej pokrzywdzonych przez los zmusiła nas do zaprotestowania przeciwko takiej sytuacji.


Panie Premierze, nas nie wolno kopać!

Rodzice, opiekunowie Osób Niepełnosprawnych zwracają się do Państwa z prośbą o udział w proteście przeciwko skandalicznym, uragającym człowiekowi warunkom do życia, jakie stwarza polski rząd Osobom Niepełnosprawnym. Warto pamiętać o tym, że niepełnosprawnym można być od urodzenia, ale rownież można stać się nim od feralnego momentu w życiu. Dlatego też my, rodziny osób niepełnosprawnych prosimy o przyłączenie się do naszego protestu w walce o prawo do godnego życia. Będziemy protestować przeciwko decyzjom rządu, które dyskryminują rodziny osób niepełnosprawnych oraz skazują je na życie w ubóstwie.

Domagamy się uznania naszej pracy za opiekę.

Zasiłek pielęgnacyjny - 153 zł !


Świadczenia te są znikome w porównaniu do potrzeb i dlatego celem naszego protestu jest zwrócenie uwagi na system pomocy dla Osób Niepełnosprawnych oraz zmianę szeregu absurdów. Skoro rząd nie wyraża woli na uzdrowienie systemu tak bardzo krzywdzącego najsłabszych, niezbędne są działania zmuszające go do zmiany dotychczasowej polityki.

Rząd szuka oszczędności, nie pozwólmy na zmniejszanie i tak skromnych uposażeń ON.
Wszyscy musimy wiedzieć o tym, że oprócz dnia dzisiejszego równie ważna jest przyszłość. Nie może dochodzić do sytuacji w której opiekun Osoby Niepełnosprawnej jest zmuszony codziennie dokonywać wyboru: czy zakupić niezbędne do życia leki czy opłacić czynsz? Na realizację obu potrzeb po prostu nie starczy mu pieniędzy. A jak poradzi sobie Podopieczny, gdy opiekuna już zabraknie? W jakich warunkach będzie dalej żył?


Pokażmy, że jest nas dużo i nie można nas lekceważyć.

Nie pozwólmy decydować o nas bez nas.


Zbiórka uczestników: Al. Ujazdowskie 1/3 w Warszawie o godz 11.00

Pragniemy zwrócić uwagę na nasze problemy, manifestując przed siedzibą Premiera.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz