sobota, 25 sierpnia 2012

Ty też możesz pomóc Maciusiowi!

Drodzy Państwo!

Jesteśmy rodzicami Maciusia. Malutkie rączki, nóżki i szczery uśmiech, oczy wołające „ja pragnę żyć normalnie – pomóż mi!” – to właśnie mały Maciuś. Dzieciątko obciążone wcześniactwem (30 tyg.), ZCKN, po przebytych krwawieniach śródmózgowych, z zaburzeniami przemian cyklu mocznikowego po przebytej hiperamonemii. Konsekwencją tak ciężkiego okresu noworodkowego jest dziecięce porażenie mózgowe z niedowładem czterokończynowym.Maciuś od samego początku jest poddawany intensywnej rehabilitacji. Sam nie siedzi, nie pełza – jednak żyje i pragnie żyć. Rusza się, śmieje się, zaczyna łapać zabawkę, gdy się mu ją podaje. Cieszy się każdym nowym dniem. Mimo opóźnienia rozwojowego i upośledzenia z chęcią uczestniczy w zabiegach, jest otwarty na nowe bodźce i stymulacje dostarczane poprzez nowe formy terapii. Zaczynamy zauważać efekty tak ciężkiej i intensywnej rehabilitacji. Maciej wymaga stałej i szeroko ukierunkowanej terapii z wykorzystaniem różnych form i metod psychologiczno – pedagogicznych, ponadto musi korzystać z pomocy specjalistów różnych dziedzin medycyny i psychologii. Dzięki intensywnej rehabilitacji ma duże szanse poradzenia sobie z chorobą, ma szanse być takim jak Ty, potrafić chodzić, mówić, cieszyć się życiem.

Niestety w ostatnim okresie, ze względu na chwilowo trudną sytuację finansową nie jesteśmy w stanie pokryć kosztów rehabilitacji – koszt jednego turnusu to średnio 4,500zł natomiast miesięczna rehabilitacja w warunkach domowych to średnio 2,000zł. Zwracamy się do Państwa o pomoc, wsparcie finansowe potrzebne do pokrycia kosztów jego rehabilitacji. Każdy grosz to krok Maciusia do normalnego życia – życia bez wózka. Jeżeli możecie nas wesprzeć w tym trudnym dla nas okresie prosimy nawet o symboliczną złotówkę do pokrycia kosztów tej rehabilitacji. Liczymy na życzliwość i zrozumienie naszej obecnej sytuacji oraz prosimy o wsparcie nas w tym trudnym dla nas okresie.


Z wyrazami szacunku
Ewa i Artur Kowalewscy


Maciuś jest podopiecznym Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Dane do wpłat znajdują się na podstronie Fundacji: http://dzieciom.pl/podopieczni/9996

Więcej o Maciusiu przeczytasz na Jego stronie: http://www.maciekkowalewski.cba.pl/

Możesz również pomóc, rozpowszechniając apel wśród znajomych. Nie bądź obojętny...Brak komentarzy:

Prześlij komentarz