sobota, 22 września 2012

Marcinek walczy o życie. Pomożesz?
"Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, 
je­dynym, wyjątko­wym 
i niezastąpionym..."  Marcinek Sporek to cudowny mały chłopczyk, u którego rozpoznano jeden z najcięższych nowotworów złośliwych wieku dziecięcego – Nerwiak zarodkowy współczulny (Neuroblastoma), stan kliniczny IV, grupa wysokiego ryzyka, dodatkowo z amplifikacją N-MYC +. Guz jest usadowiony w jamie brzusznej, w chwili rozpoznania był bardzo dużych rozmiarów i dał przerzuty do węzłów chłonnych, śródpiersia tylnego i kości.Za tą bardzo dziwną i skomplikowaną nazwą kryje się ból i cierpienie... Marcinek zamiast bawić się z innymi dziećmi musi przebywać w szpitalu i poddawać się ciężkiemu leczeniu. Przeszedł już naprawdę wiele, a przed nim jeszcze długa WALKA o swoje zdrowie i życie. Jedyną szansą na powrót do pełnego zdrowia jest kontynuacja leczenia w Klinice w Greifswald. Koszt leczenia w niemieckiej klinice to około 80 tyś. euro! 

26 WRZEŚNIA BR. RODZICE MARCINKA OTRZYMALI AKTUALNY KOSZTORYS LECZENIA W NIEMIECKIEJ KLINICE- KOSZTY WZROSŁY DO 120 TYŚ. EURO!!!

JEST TO MNÓSTWO PIENIĘDZY. Dla Rodziców Marcinka jest to kwota nieosiągalna. Jedyną nadzieją jest Wasza pomoc. Liczy się każda złotówka, każdy człowiek który zechce poświęcić te parę minut i przelać jakąkolwiek kwotę na leczenie tego bardzo dzielnego Malucha!

Wystarczy żeby 12800 osób przekazało po 25 zł i będziemy mieć całą kwotę! Do dzieła ;)

Rodzice Marcinka założyli bloga na którym informują o stanie zdrowia swojego synka:
http://marcin-sporek.blogspot.com/
Znajdują się tam wszystkie niezbędne informacje dotyczące możliwości pomocy. Można tam również zobaczyć zdjęcia tego uroczego i mega dzielnego Szkraba! :)


Przyjaciele Marcinka utworzyli wydarzenie na Facebook. Dołącz do wydarzenia i zaproś swoich Znajomych!  Im więcej osób dowie się o tym małym, dzielnym chłopczyku, tym większa szansa na pomoc! :)
http://www.facebook.com/events/363662993713748/366978886715492/?notif_t=plan_mall_activity


Na portalu polska.pl ukazał się artykuł o Marcinku: Mały mężczyzna, który pragnie żyć. Możesz go przeczytać pod poniższym linkiem:
http://portalpolska.pl/news/malopolskie/nowy-sacz/marcin-sporek-mczyzna-ktry-pragnie/


Nie przechodź obojętnie, nie odkładaj na później... Marcinek nie może czekać... Jesteś potrzebny TU i TERAZ. Razem możemy pomóc temu dzielnemu Maluchowi! :)

..........................................................................................................................................

Wiadomość od Rodziców Marcinka z dn. 27 września 2012 r.

"Terapia Oliwiera Przybka (www.oliwier-przybek.blogspot.com) oraz Kuby Chojneckiego (www.kuba-chojnecki.blogspot.com ) na początku roku kosztowała 80 000 euro. Wczoraj otrzymaliśmy z kliniki w Greifswald aktualny kosztorys leczenia dla Marcinka z kwotą dużo większą od wstępnie zakładanej. Staramy się wyjaśnić tę sprawę i wciąż mamy nadzieję, że to pomyłka pani księgowej niemniej jednak jej pierwsze wyjaśnienia potwierdzają wzrost kosztów leczenia aż do 120 000 euro. W kosztorysie ujęte są dodatkowe badania co jeszcze można zrozumieć ale co ciekawe, podrożał i to prawie dwukrotnie sam pobyt w klinice.

 Nie mamy wyboru. Jedyną alternatywą jest klinika w Wiedniu gdzie koszt kuracji to aż 160 000 euro. Wiemy, że do końca będziecie z nami. Kochani musi się udać."4 komentarze:

 1. http://www.facebook.com/pages/Dla-Marcinka/365909340154896

  Zapraszamy do polubienia i pomocy Marcinkowi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. nie 80 tyś euro...a 120tyś euro! :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Ludzie :) Nic tylko pomagać :) Nie pozwólmy aby ten śliczny chłopczyk cierpiał :D Na facebooku są cudowne akcje, między innymi aukcje. Ludzie dosłownie z całego świata przekazują coś co sami robią na aukcje charytatywną. Idą Święta!! To najlepsza okazja aby kupić prezenty najbliższym a tylko tak przy okazji pomóc ślicznemu Marcinkowi :D
  Codziennie nowe aukcje, ZAPRASZAMY:
  http://allegro.pl/listing/user.php/run?change_view=1&order=pd&us_id=2339756

  OdpowiedzUsuń