piątek, 12 października 2012

Dzień Dawcy Szpiku Pamięci Tobiaszka Jasińskiego


Drodzy Przyjaciele Tobiaszka!
Serdecznie Was zapraszam w dniu 14 października do Sanockiego Domu Kultury (ul. Mickiewicza 23). Jest to dzień poświęcony pamięci naszego zucha. Chcemy, by Tobiasz mógł dalej czynić dobro. Dlatego wraz z Fundacją DKMS zorganizowaliśmy Dzień Dawcy Szpiku. Będzie można się zarejestrować jako potencjalny Dawca, aby być może dostać szansę uratowania ludzkiego życia… Stawiamy jednak większy niż zwykle nacisk na to, by każdy mógł w sposób wyczerpujący dowiedzieć się jak to naprawdę jest. Bez „owijania w bawełnę” będziemy obalać niemądre stereotypy!
Przyjadą do nas lekarze z kliniki w Zabrzu, gdzie leczyliśmy Tobiaszka (m.in. będzie jego lekarz prowadzący) – po to by opowiadać o leczeniu, o konieczności przeszczepów szpiku, o cierpiących dzieciach i ich rodzicach oraz trudnej pracy na oddziale onkologii dziecięcej…
O tym jak odbywa się przeszczep opowie Daria. Mieszkanka Sanoka, która została Dawcą. Zarejestrowała się na Dniu Dawcy dla Tobiaszka w Listopadzie 2011. Powie o tym co przeżyła i jak wszystko wygląda z punktu widzenia „normalnego” człowieka – Wielkiego Człowieka, który dał komuś szansę na ŻYCIE!!! (Zaprezentujemy także prezentację multimedialną o tym jak odbywa się przeszczep).
Całą imprezę poprowadzi przebojowy Maciej Gąsiorek! Showman i aktor znany z wielu polskich seriali. Najmłodszym znany z telewizyjnego programu BUDZIK. Dlatego przyjdźcie z DZIEĆMI!!!
W sali obok będzie zorganizowany pokój zabaw dla dzieci. Przez cały czas będą się odbywać zajęcia plastyczne, gry i zabawy dla naszych milusińskich. Znani i lubiani mieszkańcy Sanoka będą dzieciom czytać bajki! Tobiasz uwielbiał Brzechwę i Tuwima – przeczytamy duuużo ich bajek :) Przez całe popołudnie odbywać się będą także występy artystyczne.
  • Zapraszamy tych, którzy są już zarejestrowani jako Dawcy – aby dali świadectwo, lepiej przygotowali się na ten dzień, kiedy odbiorą telefon z informacją, że ktoś potrzebuje ich szpiku… oraz spotkali się z tymi, którzy myślą podobnie.
  • Zapraszamy tych, którzy myślą o tym, aby się zarejestrować… którzy chcą dać więcej… którzy kochają życie… i ludzi.
  • Zapraszamy całe rodziny, byśmy mogli cieszyć się wspólnie naszymi pociechami, by uwrażliwiać najmłodszych na Wielkie Sprawy… oraz by dać milusińskim okazję do frajdy (bo będzie fajowo!).
  • Zapraszamy tych, którzy nie chcą się wcale rejestrować lub nie mogą, by porozmawiać… wymienić się własnymi spostrzeżeniami, popytać, poznać…
  • A my, z Pauliną, będziemy cały czas do dyspozycji…
Wystawa poświęcona Tobiaszkowi BOHATER NIE UMIERA NIGDY już jest do zobaczenia w Sanoku. 
Do zobaczenia!
Rafał Jasiński, tato Tobiaszka

Szczegółowy program Akcji "BOHATER NIE UMIERA NIGDY"  znajduje się na stronie poświęconej Tobiaszkowi: http://www.tobiaszek.com.pl/

Dołącz również do wydarzenia na Facebooku: http://www.facebook.com/events/365648920184789/?fref=tsZachęcam do obejrzenia wzruszającego reportażu o Tobiaszku i Jego Rodzinie: "Bohater nie umiera nigdy! Historia małego Górala, który poruszył całą Polskę..."Brak komentarzy:

Prześlij komentarz