czwartek, 22 listopada 2012

Klaudia walczy o życie!


Klaudia Pająk urodziła się w grudniu 2006 roku. Pochodzi z Pisarzowic koło Bielska Białej. Jest słodką, zawsze uśmiechniętą i pełną energii dziewczynką. Takie kochane, małe, pogodne dziecko, zwariowane na maxa. Uwielbia malować, jest miłośniczką gier edukacyjnych, planszowych oraz komputerowych. Jako sympatyk pływania bardzo tęskni za wyprawami na basen, które ze względu na chorobę są obecnie niemożliwe.Klaudia zachorowała w listopadzie 2011 roku. Pierwsze objawy choroby rozpoczęły się od zapalenia stawu biodrowego objawiającego się bólami głowy, kręgosłupa oraz nóg. Początkowo była leczona w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku Białej. Następnie została przekazana do Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Zabrzu do diagnostyki powiększonych węzłów chłonnych szyjnych, niedokrwistości i dolegliwości bólowych stawu biodrowego prawego. Na podstawie badania histopatologicznego ostatecznie postawiono rozpoznanie NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY - NEUROBLASTOMA w IV stopniu zaawansowania klinicznego. Jedyna dobra wiadomość była taka, że amplifikacja genu NMYC okazała się ujemna, czyli dawała większe szanse na wyleczenie.

Obecnie Klaudia jest po chemioterapii COJEC – VIII cykli, II cykle TVD, po zabiegu usunięcia nadnercza prawego (04.06.2012- Samodzielny Szpital Kliniczny w Zabrzu – Oddział Hematologii i Onkologii dziecięcej), megachemioterapii wspomaganej autologicznym przeszczepem szpiku kostnego (08-09.08.2012 - Uniwersytecki Szpital Dziecięcy – Oddział Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych w Krakowie Prokocimiu) oraz radioterapii (09.10-26.10.2012 – Centrum Onkologii - Oddział w Gliwicach).

Choroba jest bardzo niebezpieczna i podstępna. Klaudia przeszła cały program leczenia dostępny w Polsce. Po roku skomplikowanego i ciężkiego leczenia, ma tylko 30 % szansy na to, że nie nastąpi nawrót tej złośliwej choroby. Klaudusia została zakwalifikowana do dalszego leczenia przeciwciałami anty GD2 i interleukiną w klinice w Greifswaldzie w Niemczech. W Polsce to leczenie jest niedostępne i nierefundowane przez NFZ. Zastosowanie powyższego leczenia zwiększa jej szanse o dodatkowe 20%, a nawet istnieje możliwość CAŁKOWITEGO wyleczenia.

Szacowany koszt leczenia to około 120 tysięcy euro (ok. 490 tysięcy złotych)! Dzięki wsparciu Fundacji Iskierka na koncie jest już 60 tysięcy złotych (wpływ z tytułu 1 % podatku). Pozostaje do zgromadzenia jeszcze około 430 tysięcy złotych! 

Pomóżmy Klaudii w walce o życie!

Klaudia jest podopieczną Fundacji Iskierka. Możesz pomóc dziewczynce, przekazując dowolną darowiznę na leczenie. Jeśli nie jesteś w stanie pomóc finansowo, roześlij apel o pomoc swoim znajomym oraz wesprzyj Rodziców Klaudii dobrym słowem. Oni bardzo tego potrzebują...


Więcej o Klaudusi oraz możliwościach pomocy przeczytasz na blogu: 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz