poniedziałek, 12 listopada 2012

Ratujmy nóżki Antosi!Antosia urodziła się 21.03.2012 r. o godz.23:50 w Miejskim Szpitalu w Knurowie. Ważyła 2750g, mierzyła 50 cm. O wadach naszej córki dowiedzieliśmy się dopiero po jej przyjściu na świat. Comiesięczne kontrole ginekologiczne oraz badania USG, w tym USG 3d, nie pomogły w wykryciu jej wad. Ciąża przebiegała prawidłowo, a Antosia urodziła się w terminie. Po urodzeniu zauważyliśmy, że nasza córeczka ma wygięte piszczele oraz niewykształcone w pełni stópki. Zobaczyliśmy też „inną” lewą rączkę.Jeszcze w pierwszej dobie Antosia trafiła do Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu. Była tam hospitalizowana przez 14 dni. Dokładniejsze badania oraz zdjęcia RTG wykazały bardzo rzadki zespół wad wrodzonych. W obrębie śródręcza i palców widocznych jest jedynie 8 kości z 22, ustawione są niefizjologicznie. Część z nich jest pogrubiała i zrośnięta.
W obrębie kończyn dolnych Antosi brakuje w obu nogach kości strzałek, kości piszczelowe są zgrubiałe i wygięte do przodu. Występuje również poważny niedorozwój stóp, w lewej posiada tylko trzy paluszki, a w prawej dwa. Lekarze mówią, że jest szansa, aby Antosia mogła stanąć na swoich nóżkach, ale koszty leczenia są ogromne.

Jedynym ratunkiem Antosi przed amputacją obu nóżek jest operacja w USA, której podjął się dr Paley. Wyznaczył nam termin operacji na wrzesień 2013r. Koszt operacji to prawie MILION PLN.

Sami nie jesteśmy w stanie uzbierać tej niewyobrażalnej dla nas sumy. Liczymy, ze pomożecie nam w walce o samodzielność naszej córeczki.

Za każdą pomoc z całego serca dziękujemy
Liliana i Radek, rodzice Antosi

Ty też możesz ochronić Antosię przed amputacją nóżek! Chcesz pomóc?

1. Przekaż dowolną darowiznę na operację.
Antosia jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” (nr ew. 18441). Wszystkie dane znajdziesz na stronie: http://antoninawieczorek.pl/mozesz-pomoc/

2. Przekaż 1% podatku dla Antosi:
KRS 0000037904
Cel szczegółowy 1% : 18441 – Antonina Wieczorek

3. Możesz również pomóc, rozwieszając plakaty w szkołach, firmach, instytucjach... 
Materiały do druku możesz pobrać ze strony: http://antoninawieczorek.pl/mozesz-pomoc/materialy-do-pobrania/

4. Przyłącz się do akcji "Zamiast kwiatów" i dołóż swoją cegiełkę do ratowania nóżek Antosi.
Szczegóły na stronie: http://antoninawieczorek.pl/mozesz-pomoc/zamiast-kwiatow/

5. Roześlij apel o pomoc swoim znajomym. Może oni także będą mogli wspomóc leczenie Antosi?

Kosztorys leczenia oraz wszystkie informacje dotyczące możliwości pomocy znajdziesz na stronie:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz