wtorek, 4 grudnia 2012

Fabianek potrzebuje rehabilitacji"Niepełnosprawne dziecko daje rodzicom niewyobrażalne pokłady sił i woli walki o lepsze jutro. Napędza nas do działania. Dzięki niemu wiemy że jesteśmy ważni. Chociaż czasami są chwile zwątpienia wystarczy spojrzeć jakie postępy robi nasze dziecko i wtedy wiemy, że nasza praca nie poszła na marne."Fabianek urodził się w 35 tygodniu ciąży przez cesarskie ciecie, trzykrotnie owinięty pępowiną wokół szyi, w ciężkiej zamartwicy. Dostał 1 punkt w skali Apgar. Od razu został zaintubowany. Aby zminimalizować skutki niedotlenienia mózgu poddany został hipotermii metodą Coll-Cap. Nastąpił u niego całkowity zanik odruchu ssania i połykania. Karmiony jest sondą. W badaniu MR głowy stwierdzono znaczny uogólniony zanik korowo-podkorowy, zmiany niedokrwienne w obu półkulach. W wieku 3,5 miesiąca z powodu dysmorfii twarzoczaszki (podejrzenie sekwencji Pierre- Robin) i zaburzeń oddychania wykonano zabieg tracheotomii. Badanie potencjałów wzrokowych wykazało zachowane przewodzenie nerwowe, ale znacznie spowolnione.

Fabian nie skupia wzroku na przedmiotach, nie wodzi oczami, nie trzyma główki. Ma wzmożone napięcie mięśniowe w kończynach górnych, tułów natomiast jest wiotki. Jego rozwój psychoruchowy jest opóźniony. Wymaga stałej i intensywnej rehabilitacji ruchowej, logopedycznej i okulistycznej. Koszty rehabilitacji, leków, środków opatrunkowych są ogromne i w znacznym stopniu przewyższają możliwości finansowe naszej rodziny. Zatem prosimy o wsparcie, które pomoże nam w intensywnej rehabilitacji Fabiana.


Fabianek z Rodzicami


Możesz pomóc Fabiankowi, przekazując 1% podatku lub dowolną darowiznę na subkonto w Fundacji Słoneczko. 

Numer konta oraz dane do przekazania 1% podatku znajdziesz na stronie: 
http://fundacja-sloneczko.pl/apele/pokaz_opis.php?ida=41/A

Możesz również pomóc, drukując i rozwieszając apele z prośbą o wsparcie, a także rozsyłając link do bloga Fabianka wśród znajomych. Apele do druku pobierzesz ze strony: 

http://pomagamy.dbv.pl/readarticle.php?article_id=682


Więcej informacji o Fabianku przeczytasz na Jego blogu: 
http://fabianwaleczny.blogspot.com/Brak komentarzy:

Prześlij komentarz