piątek, 25 stycznia 2013

Pomoc dla Maksymilianka


Maksymilian Trepanowski to dzielny 6-latek, u którego zdiagnozowano rzadką chorobę genetyczną- wybiórczy niedobór podklas immunoglobulin G (IgG).

Maksio urodził się 13 października 2006 r. Od 4. tygodnia życia choruje na przewlekłe zapalanie płuc. Od tego czasu szpital stał się jego drugim domem. Przez pierwsze lata był leczony na niedobór alfa1-antytrypsyny. Po czterech latach walki okazało się, że organizm Maksia jest wolny od tej paskudnej choroby.

Radość trwała jednak krótko...


Po wnikliwych badaniach okazało się, że Maksio cierpi na rzadką chorobę genetyczną – wybiórczy niedobór podklas G (IgG). Jego wątroba produkuje zbyt mało enzymu, który jest odpowiedzialny za prawidłową pracę płuc i uszkadza wątrobę. Maksio ma także problemy z nerkami i śledzioną. Leczenie chłopca jest bardzo kosztowne. Regularnie co 28 dni jeździ z mamą do szpitala na przetaczanie immunoglobulin. W związku z częstymi zapaleniami płuc potrzebuje również ciągłej rehabilitacji.

Patrycja, starsza siostra Maksia, także choruje. U dziewczynki zdiagnozowano wadę serca i niedoczynność tarczycy. Dzieci są pod stałą opieką CZD w Warszawie oraz UDSK w Białymstoku. Sytuacja rodziny jest bardzo trudna- mama wychowuje samotnie dwójkę dzieci, utrzymują się jedynie z zasiłków.


Każda złotówka przekazana na subkonto Maksymiliana w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" pomoże chłopcu w dalszej walce z chorobą. Numer konta znajduje się na podstronie Fundacji: http://dzieciom.pl/podopieczni/6034


Możesz również pomóc, przekazując 1% podatku:

W formularzu PIT wpisz numer: KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj: 6034 Trepanowski Maksymilian


Ze względu na chorobę i częste pobyty w szpitalu Maksio nie ma zbyt wielu powodów do radości. Możesz wywołać uśmiech na twarzy chłopca, wysyłając do niego kartkę lub list. O tym, co najbardziej lubi Maksymilian, czym się interesuje przeczytasz na profilu chłopca na Marzycielskiej Poczcie. Znajdziesz tam również adres do wysyłki: http://marzycielskapoczta.pl/maksymilian-trepanowski/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz