środa, 13 lutego 2013

"Pomóż spełnić się naszym marzeniom". Apel o pomoc dla rodziny Witkowskich


Marlena (córka), Piotr (syn) i Wiesław (ojciec) Witkowscy chorują na nieuleczalną i postępującą chorobę genetyczną- ataksję móżdżkowo rdzeniową (SCA). Ataksja móżdżkowo- rdzeniowa niszczy neurony móżdżku, często doprowadzając do przedwczesnej śmierci. Do tej pory nie wynaleziono leku, który mógłby całkowicie wyeliminować objawy choroby. Jedyną szansą na spowolnienie postępu choroby jest codzienna rehabilitacja ruchowa. Nadzieją dla rodziny Witkowskich jest również przeszczep komórek macierzystych w Chinach.
Piotr 23 lata, Wiesław 48 lat, Marlena 21 lat

Rodzina Witkowskich prosi o pomoc:

Wszyscy troje cierpimy na ataksję móżdżkowo-rdzeniową (SCA). Jest to nieuleczalna i postępująca choroba genetyczna. Objawia się ona przede wszystkim zaburzeniami równowagi i dysartrią (niewyraźną mową), dlatego chorzy na ataksję są często odbierani jako osoby nietrzeźwe. Inne objawy to drżenie kończyn, zwiększona męczliwość, powolny zanik mięśni, trudności w połykaniu i krztuszenie się. Choroba bardzo wyniszcza organizm i prowadzi do śmierci.
Naszą nadzieją na normalne życie jest rehabilitacja metodą PNF, która niestety nie jest refundowana przez NFZ. Jest to praktycznie jedyna metoda poprawiająca stan naszego zdrowia . Aby uzyskać efekty musimy ćwiczyć 2-3 razy w tygodniu przez całe życie. Ponadto przyjmujemy Koenzym Q10, który trzeba sprowadzać z USA. Wielkim marzeniem naszej rodziny jest wyjazd do Chin, gdzie chorym na ataksję wszczepia się komórki macierzyste. Terapia ta daje zaskakujące efekty. Koszt takiego wyjazdu to około 100 tysięcy złotych.
Źródłem utrzymania naszej rodziny jest niewysoka renta ojca i pensja syna, które nie zaspokajają podstawowych potrzeb. Co za tym idzie nie jest nas stać na rehabilitację i leczenie, których wymagamy wszyscy troje. Sytuacja naszej rodziny jest bardzo zła. Dlatego bardzo prosimy o wsparcie i z góry dziękujemy za okazane nam serce.
Pomóż spełnić się naszym marzeniom :-)

Naszą rodzinę można wesprzeć wpłacając pieniądze  na nasze subkonto rodzinne w Fundacji „Słoneczko”

Za każdy GROSIK bardzo dziękujemy!
Marlena, Piotr i Wiesław Witkowscy


Jeśli chcesz pomóc rodzinie Witkowskich, wszystkie niezbędne dane znajdziesz na stronie Fundacji:

a także na blogu: 
Możesz również przyłączyć się do zbiórki plastikowych nakrętek. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na dalszą rehabilitację oraz na przeszczep komórek macierzystych. 3 komentarze:

  1. http://pomoc-dla-witkowskich.x25.pl/

    OdpowiedzUsuń
  2. koenzym Q10 jest dostępny w każdej aptece w Polsce. Chory na zanik mięśni lat 62 !

    OdpowiedzUsuń
  3. koenzym Q10 jest dostępny w każdej aptece w Polsce. Chory na zanik mięśni lat 62 !

    OdpowiedzUsuń