poniedziałek, 25 marca 2013

Pomoc dla Agatki

Szanowni Państwo,

Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w trudnym leczeniu, intensywnej rehabilitacji, edukacji i w zaopatrzeniu w niezbędny sprzęt potrzebny w życiu codziennym mojej córki Agatki Karasińskiej. Los nie był łaskawy dla Agatki i w darze dał jej ciężkie schorzenia - czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe, zespół piramidowo-pozapiramidalny, opóźnienie rozwoju ruchowego w stopniu znacznym, zaburzenia emocji oraz lekooporną objawową padaczkę - powodując, że jej życie upływa w ciągłym cierpieniu.

Do stałego leczenia przeciwpadaczkowego konieczne jest podawanie dziecku leków psychotropowych oraz leczących przewód pokarmowy, ponieważ w badaniu histopatologicznym stwierdzono już zmiany w śluzówce żołądka. Jeden z leków - Frisium 10mg jest lekiem pełnopłatnym, Orap* 4mg forte nie jest dostępny na rynku polskim dlatego sprowadzam go z Niemiec, a koszt jednego opakowania (40 tabl.) sięga 42 euro. 


Po przeżyciach, jakich doznała Agatka w maju 2005 r. gdy mąż zrezygnował z dalszego naszego wspólnego życia i kontaktów z własnym dzieckiem, po tym, jak cofnęła się w rozwoju prawie cztery lata, a stres odebrał jej mowę na dwa miesiące, po bezsennych nocach i ciężkim stanie, gdy była ciągle podłączana do butli z tlenem, gdy nie potrafiła nawet spożywać posiłków, po złośliwych atakach wielu ludzi nie mogących pogodzić się z faktem, że mimo ogromnych trudności i zmęczenia potrafię walczyć o własne dziecko, dzisiaj Agatka jest znowu roześmianą dziewczynką, a codzienna rehabilitacja i współpraca z psychologiem, psychologopedą, pedagogiem specjalnym - terapeutą/oligofrenopedagogiem i katechetką przyniosła olbrzymią poprawę stanu zdrowia Agatki.

Ogromna praca dzielnej Agatki, moja i specjalistów pozwoliła córeczce pokonać bunt i stres powodujące częste i zagrażające życiu ataki. Turnusy rehabilitacyjne w jakich uczestniczy często Agatka przynoszą ogromną poprawę jej zdrowia, przyczyniły się też do wielu nowych umiejętności ruchowych i pogłębienia czynności częściowo zapomnianych a wypracowanych do tej pory, dał też sporo przyjaciół, tak bardzo Agatce potrzebnych w sytuacji gdy zostałyśmy same. Kupiłam już też część drogiego sprzętu pomagającego bardzo w codziennym życiu córki, jednak ze względu na ciągle rosnące ceny, niskie alimenty i zasiłek nie jestem w stanie sprostać dalszym potrzebom związanym z chorobą mojej dzielnej Agi.

Warunkiem osiągania dalszej poprawy jej stanu zdrowia jest systematyczna rehabilitacja, stałe leczenie farmakologiczne, niezbędny sprzęt do codziennego funkcjonowania, wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych, terapia integracji sensorycznej i hipoterapia. 

Moją ogromną nadzieją jest dobro mieszkające w Państwa sercach i każda wpłacona przez Państwa złotówka, pozwoli ona Agatce w znacznym stopniu osiągać dalszą poprawę stanu zdrowia, uczyni że jej życie będzie łatwiejsze a świat nabierze pięknych barw...

Z poważaniem i nadzieją
 Elżbieta Karasińska

Źródło: http://www.agatka.tla.pl/agatka/pomoc_dla_agatki.html


Wpłaty, o które bardzo proszę i za które z góry bardzo gorąco dziękuję, proszę kierować na konto Fundacji "Zdążyć z pomocą", której podopieczną jest Agatka. http://dzieciom.pl/podopieczni/2094


Aby przekazać 1% podatku, w formularzu PIT należy podać następujące dane.
Numer KRS: 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%”: 2094 Karasińska AgataHistorię Agatki można przeczytać na stronie: http://www.agatka.tla.pl/agatka/historia_agatki.html


"Nie idź za mną, bo nie umiem chodzić. 
Nie idź przede mną, bo za Tobą nie nadążę. 
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem..." Więcej informacji o Agatce i Jej codziennym życiu znajdziesz na stronie:
 http://www.agatka.tla.pl/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz