środa, 27 marca 2013

Pomoc dla Dawidka i Damiana


Dawid Ludwikowski ma 11 lat. Urodził się z zespołem wad genetycznych i małogłowiem. U chłopca zdiagnozowano także upośledzenie umysłowe, niepełnosprawność ruchową, niedoczynność tarczycy, poważne zaburzenia rozwoju mowy, niedosłuch, wadę wzroku. W wieku trzech lat ujawniła się również padaczka. 

Dawid jest pod opieką wielu poradni specjalistycznych. Do chwili obecnej dzięki intensywnej rehabilitacji stan chłopca uległ poprawie. Dużo rozumie i potrafi częściowo sygnalizować swoje potrzeby, lecz nadal nie mówi i nie chodzi samodzielnie. Potrzebuje specjalnej terapii i kształcenia. Uczestniczy w turnusach rehabilitacyjnych, gdzie ma zapewnioną intensywną rehabilitację. Pomimo swojej niepełnosprawności jest radosnym i pogodnym chłopcem, a jego największym marzeniem jest zacząć chodzić o własnych siłach.Starszy brat Dawida, Damian, również jest niepełnosprawny. U Damiana zdiagnozowano Zespół Marfana oraz upośledzenie umysłowe. Obydwaj bracia potrzebują intensywnej rehabilitacji, która wymaga ogromnych nakładów finansowych. Koszt dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego dla jednego dziecka wynosi ok. 5.000 zł. Dawid wymaga również specjalnej terapii, kształcenia oraz odpowiedniego sprzętu. 


Każda wpłata przekazana na subkonto w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" to dla braci nadzieja na lepsze jutro. Wszystkie dane potrzebne do wpłat znajdują się na podstronie Fundacji: http://dzieciom.pl/podopieczni/1964Aby przekazać 1% podatku, w formularzu PIT należy podać następujące dane:
Numer KRS: 0000037904 
Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%: 1964 Ludwikowski Dawid


Za każdą pomoc dziękujemy z całego serca!
1 komentarz:

 1. Z okazji Świąt Wielkanocnych:

  miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr,
  zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze.
  Pracy, która pomaga żyć.
  Uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać
  i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.

  OdpowiedzUsuń