czwartek, 6 czerwca 2013

Mały Wojtuś został na świecie zupełnie sam. Potrzebna jest każda pomoc.


Wojtuś kilka dni temu skończył 3 miesiące. Urodził się 3 marca 2013 roku. Ma długie rzęsy i wielkie, błękitne oczka. Od pierwszych chwil życia został ciężko doświadczony przez los. U chłopca zdiagnozowano rozszczep kręgosłupa, wodogłowie, stopy końsko-szpotawe. Aby w przyszłości mógł samodzielnie chodzić, konieczna jest systematyczna, bardzo kosztowna rehabilitacja. Wojtuś jest jeszcze malutki i sam nie poprosi o pomoc. Gdyby miał kochających rodziców, zapewne zapukaliby do każdych drzwi, byleby tylko zapewnić środki na rehabilitację synka. Tak się jednak nie stanie...

Wojtuś został porzucony w szpitalu zaraz po urodzeniu. Nigdy nie zaznał matczynego ciepła, nigdy nie usłyszał od swojej mamy, jak bardzo był wyczekiwanym dzieckiem. Został na świecie zupełnie sam. Jest zbyt mały, by zrozumieć, że właśnie ważą się jego dalsze losy. Jeszcze nie wie, że musi pokonać długą drogę do osiągnięcia samodzielności. W trakcie tej trudnej walki nie będzie przy nim ukochanych rodziców, którzy potrzymają za rączkę, przytulą i obetrą łzy. Nie będzie także nikogo, kto zawalczy o jego sprawność, dalszą rehabilitację i terapię. Wojtuś przebywa obecnie w domu pomocy społecznej i choć w placówce ma zapewnioną troskliwą opiekę, jest tylko jednym z wielu dzieci, które tak samo potrzebują ciepła, opieki, uwagi. Ciocie- opiekunki nie są w stanie zapewnić środków na jego kosztowne leczenie i rehabilitację. Jego dalsze życie zależy tylko i wyłącznie od nas- od ludzi, którym jego los nie jest obojętny. 

Wojtuś nie potrafi jeszcze mówić, jednak już dziś swoim najpiękniejszym uśmiechem dziękuje za każdą pomoc.


Najbardziej potrzebne są:
- ubranka
- pampersy
- zabawki edukacyjne
- pieniądze na kosztowną rehabilitację


Wojtuś przebywa w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Poznaniu
ul. Św.Rocha 13 
61-142 Poznań 
tel. (061) 877-34-03
Konto BZ WBK S.A. 3 oddział w Poznaniu 
38 1090 1359 0000 0000 3501 8430 
z dopiskiem: Rehabilitacja dla Wojtusia 


Przybij piątkę dla Wojtusia!
5 zł to dwa pączki, 2 piwa, a dla Wojtusia to szansa na samodzielne życie.
Pamiętaj, każde 5 zł pomaga.

Dołącz do wydarzenia na facebooku:
https://www.facebook.com/events/144585435733938/

.........................

Akcję pomocy dla Wojtusia prowadzi Magdalena Mrozek,
kontakt: matka.wygodna.tez.czlowiek@gmail.com

Aktualne informacje o Wojtusiu znajdują się na blogu:9 komentarzy:

 1. Dziękuję bardzo za pomoc !!! Bije pokłony czołem o podłoże :)

  Tutaj aktualizacja informacji
  http://niestereotypowa-matka.blogspot.com/p/blog-page_3.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Nominowałam Cie do Liebster Blog Awards ,moze nabierze ten blog duzego tempa;)

  http://mama-i-jej-swiat-recenzji.blogspot.com/2013/06/nominacja.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Biedny maluch.. Oby znalazło się wielu dobrych ludzi gotowych mu pomóc.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciary mam na całym ciele :-(

  OdpowiedzUsuń
 5. Zamieszczę informację na swoim blogu. WIem dokładnie co znaczy takie dziecko, bo miesiąc temu niestety Bog powołał do wieczności moją swpaniałą Marysię. WOjtusia da się wyrehabilitaować, bo wodogłowie jest znacznie lepsze niż małogłowie, które miała moja córeczka. ROdzice WOjtusia - powinni przeczytać książkę Życiowa zwrtonica, (którą napisałam i która w ciągu miesiąca będzie do nabycia) o moim życiu oraz o tym, jak żyć szczęśliwie, pomimo traumatycznych wydarzeń i choroby wyczekiwanego dziecka. Nie karcę rodziców, bo faktycznie człowiekowi świat się zawala, kiedy los serwuje mu zupełnie inny świat. Ja postanowiłam wziąć ten ciężar na bary i pokochałam swoje kalekie dziecko tak bardzo, że dzisiaj z podniesioną głową mogę powiedzieć, że tragedia jaka mnie spotkała - moje bardzo chore i kalekie dziecko - było NAJLEPSZYM, CO MNIE W ŻYCIU SPOTKAŁO! zachęcam do poznania historii Marysi, niezwykłej dziewczynki, która urodziła się podobnie jak Wojtuś, by wyjawić nam tajemnicę NIEBA. www.cudownedzieci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Paczuszka dla Wojtusia wysłana. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. My też pomożemy. Napisaliśmy też o Wojtusiu na naszym blogu, może znajdzie się więcej ludzi chętnych do pomocy.
  Matko Wygodna, Emi - bardzo dziękuję, że nie przeszłyście obojętnie i pozwoliłyście nam wirtualnie poznać Wojtusia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudownie, że jesteście, że Wojtuś ma Was - zabrakło kochających oddanych rodziców i odrobiny zdrowia, ale ma Was i od dziś też nas. Dołączamy do Was, bo z miejsca pokochaliśmy maleńkiego Wojtusia.
  "Matko Wygodna", jaka pomoc dla Weronisi jest potrzebna? Oprócz oczywistej miłości. Czy Ona też potrzebuje rehabilitacji, leczenia itd?
  Dziś/jutro jeszcze postaram się dodać post o Wojtusiu i Weroniczce na swoim blogu - niech prośba o miłość i pomoc idzie jak najdalej w świat.

  OdpowiedzUsuń
 9. zachęcam do aktualizacji informacji o Wojtusiu.
  Przede wszystkim Wojtuś ma już subkonto w Fundacji Słoneczko,na które można wpłacać pieniądze,niezbędne na rehabilitację - łuski,pionizator i obóz rehabilitacyjny.
  Tutaj na dole strony wszystkie aktualne informacje.
  http://niestereotypowa-matka.blogspot.com/p/blog-page_3.html

  i najważniejsze,Wojtuś nie przebywa już w DPS'ie . Mam MAMĘ I TATĘ !!!

  OdpowiedzUsuń